KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14222008
nr 1422 2008
Guena Rogozny
(1948-2001), Ryssland
Oljemålning, Signerad, "utsikt mot stadshus och riksdagshus. Olja på duk, 83x109cm, oramad
Guena Rogozny, rysk bildkonstnär född 1948, död 2001.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 27 september 2021
kl 20:42:29
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm